Wartość wartości - cykl spotkań z Mądrymi Osobami

22 stycznia 2020 roku

WARTOŚĆ WARTOŚCI.
Hanna Kordalska-Rosiek zaprosiła na cykl spotkań z Mądrymi Osobami, który rozpoczął się wykładami wybitnych filozofów i psychologów społecznych.

Wartość wartości to cykl wykładów i rozmów o wartościach – czym były kiedyś, czym są dzisiaj, jaka jest ich rola w życiu indywidualnym i zbiorowym, w życiu codziennym i w biznesie, w polityce i w kulturze.

Autorka projektu, dziennikarka, Hanna Kordalska-Rosiek zaprosiła do wygłoszenia wykładów oraz do rozmowy Dariusza Dumę – filozofa, konsultanta biznesowego, który doradza zarządzanie przez wartości i w praktyce takim właśnie jest przedsiębiorcą, profesora Wiesława Łukaszewskiego – psychologa społecznego, specjalizującego się w problemach osobowości i motywacji, profesora Bogdana Wojciszke – również psychologa społecznego, zajmującego się m. in. zagadnieniami psychologii miłości i władzy oraz profesora Tadeusza Gadacza – filozofa, religioznawcę zajmującego się filozofią człowieka i edukacji.

Jak podkreśla autorka cyklu, Hanna Kordalska-Rosiek, inspiracją do stworzenia projektu Wartość wartości był wykład Dariusza Dumy pt. To wartości tworzą wartość. O sposobie myślenia i działania, który przynosi efekty. – Gdy spotykamy się w rozmowach, czasem czyjeś słowa działają jak iskra, pobudzając nas do kreatywnego myślenia. Tak było i tym razem. Inspiracją dla stworzenia autorskiego projektu spotkań edukacyjnych Wartość wartości były rozmowy z Dariuszem Dumą i pierwsza część tytułu jego wykładu „To wartości tworzą wartość”. Pomyślałam, że warto popatrzeć na świat wartości z różnych perspektyw i, że z takich spotkań powstanie wartość dodana, a więc Wartość wartości – wyjaśnia Hanna Kordalska-Rosiek.

Spotkania odbyły się w październiku 2019 w Oliwskim Ratuszu Kultury (ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, Gdańsk-Oliwa).

1. Spotkanie pierwsze, 9.10.2019, godz. 18:00
Dariusz Duma, filozof, doradca, przedsiębiorca: „To wartości tworzą wartość. O sposobie myślenia i działania, który przynosi efekty”

2. Spotkanie drugie, 15.10.2019, godz. 18:00
Prof. Wiesław Łukaszewski, psycholog społeczny: „Czy wartości wpływają na zachowanie”

3. Spotkanie trzecie, 23.10.2019, godz. 18:00
Prof. Bogdan Wojciszke, psycholog społeczny: „O wartościach sprawczych i wspólnotowych”

4. Spotkanie czwarte, 30.10.2019, godz. 18:00
Prof. Tadeusz Gadacz, filozof, religioznawca: „O myśleniu w czasach bezmyślności”

Wstęp wolny na wszystkie spotkania.

Spotkania edukacyjne WARTOŚĆ WARTOŚCI realizowane są we współpracy z Fundacją Wspólnota Gdańska, Oliwski Ratusz Kultury oraz Wydawnictwo słowo/obraz terytoria, które wyda książkę z wykładami oraz zapisem rozmów.

Sponsor główny: Bank Millennium

Dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk

Powrót
2020