Wydarzenia

25 maja 2020 roku

Premiera! "PlayDead.info" Urszula Kluz-Knopek

 „PlayDead.info. Śmierć/nieśmiertelność jako pojęcia z pozoru przeciwstawne w kulturze współczesnej”

Urszuli Kluz-Knopek jest już dostępna.
Marta Frej:
Mądra i przykuwająca uwagę sztuka Urszuli Kluz-Knopek pozwoliła mi zracjonalizować lęk przed śmiercią, a na śmierć spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy – zaskakująco przyjaznej.
Więcej
15 maja 2020 roku

„Terytoria online. Rozmowy o tym, co teraz”, cz. 3: Prof. dr hab. Maria Poprzęcka

Zapraszamy na trzecią rozmowę z cyklu „Terytoria online. Rozmowy o tym, co teraz”. Tym razem gościliśmy Panią Prof. Marię Poprzęcką.

Więcej
06 maja 2020 roku

Nowy numer Schulz / Forum

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki Pobierz, w której jest już dostępny najnowszy numer Schulz / Forum – 14 (2019).

Więcej
22 kwietnia 2020 roku

„Terytoria online. Rozmowy o tym, co teraz”, cz. 2: Prof. dr hab. Tadeusz Sławek

Zapraszamy do obejrzenia drugiej rozmowy z naszego cyklu. Tym razem naszym gościem był prof. Tadeusz Sławek.

Więcej
11 kwietnia 2020 roku

"Terytoria online. Rozmowy o tym, co teraz", cz. 1: Dr Mira Marcinów

Zapraszamy do obejrzenia pierwszej rozmowy z dr Mirą Marcinów, która otworzyła cykl „Terytoria online. Rozmowy o tym, co ważne”.

Rozmowa znajduje się pod tym linkiem.

Więcej
09 kwietnia 2020 roku

Terytoria online. Rozmowy o tym, co teraz

Wraz z Wydawnictwem słowo/obraz terytoria oraz portalem kulturanawynos.pl zapraszamy do uczestniczenia w nowym cyklu spotkań online na żywo z

Spotkania będą przestrzenią do myślenia o tym, co się dzieje – o epidemii, o trudnej i nieznanej sytuacji, która wymaga oswojenia. Do rozmów chcemy zaprosić osoby, które na co dzień zajmują się próbami zrozumienia świata. Oddalimy się wspólnie na terytoria humanistyki, filozofii, sztuki w czasie izolacji, zamknięcia.

Więcej
13 marca 2020 roku

"Wartość wartości" - publikacja w przygotowaniu

Jesienią 2019 roku w Oliwskim Ratuszu Kultury odbył się cykl spotkań popularno-naukowych „Wartość wartości”. Cztery wykłady i rozmowy z publicznością, które odbyły się po nich, zostały spisane i niedługo ukażą się w formie książki.

 Hanna Kordalska-Rosiek, dziennikarka i autorka projektu, zaprosiła do wygłoszenia wykładów oraz publicznej rozmowy: Dariusza Dumę – filozofa, konsultanta biznesowego, który doradza zarządzanie przez wartości i w praktyce takim właśnie jest przedsiębiorcą, profesora Wiesława Łukaszewskiego, psychologa społecznego specjalizującego się w problemach osobowości i motywacji, psychologa społecznego – profesora Bogdana Wojciszke, zajmującego się między innymi zagadnieniami psychologii miłości i władzy oraz profesora Tadeusza Gadacza – filozofa, religioznawcę zajmującego się filozofią człowieka i edukacji.

Więcej
19 lutego 2020 roku

Maria Poprzęcka "Impas. Opór, utrata, niemoc, sztuka" - dodruk

Informacja z ostatniej chwili – „Impas. Opór, utrata, niemoc, sztuka” Marii Poprzęckiej ponownie w sprzedaży!

Więcej
29 stycznia 2020 roku

Nowe numery Schulz/Forum

Zapraszamy do działu odwiedzenia zakładki Pobierz, w której są już dostępne dwa najnowsze numery Schulz/Forum – nr 12 i 13.

Więcej
22 stycznia 2020 roku

Cud jedności - promocja książki

Dwudziestolecie międzywojenne to nie tylko młody polski design zdobywający nagrody na międzynarodowych wystawach, oryginalne wzornictwo i gwałtowny rozwój kinematografii, ale również propaganda w sztukach plastycznych, problematyka zabudowy wybrzeża i poszukiwanie własnego, jednorodnego stylu. Czasem niezwykle ciekawy, ale również trudny.

Więcej
2020