Terytoria online. Rozmowy o tym, co teraz

09 kwietnia 2020 roku

Wraz z Wydawnictwem słowo/obraz terytoria oraz portalem kulturanawynos.pl zapraszamy do uczestniczenia w nowym cyklu spotkań online na żywo.

Spotkania będą przestrzenią do myślenia o tym, co się dzieje – o epidemii, o trudnej i nieznanej sytuacji, która wymaga oswojenia. Do rozmów zaprosiliśmy osoby, które na co dzień zajmują się próbami zrozumienia świata. Oddalimy się wspólnie na terytoria humanistyki, filozofii, sztuki w czasie izolacji, zamknięcia.

Transmisje będą nadawane na żywo na kanałach Facebook (https://www.facebook.com/slowoobraz), YouTube wszystkich organizatorów oraz na stronie http://www.kulturanawynos.pl. Po rozmowie będzie opublikowany również zapis wideo.

Rozmowy poprowadzi Joanna Szkudlarek (Fundacja Terytoria Książki)

Harmonogram rozmów o tym, co teraz:

09.04 (czwartek) – godz. 19
Dr Mira Marcinów – Kierowniczka Ośrodka Myśli Psychoanalitycznej. Prezeska Fundacji IFiS PAN. Filozofka i psycholożka. Autorka książek: „Na krawędzi wolności. Szaleństwo jako wybór w filozofii Henryka Struvego” (WUJ, 2012), „Niezabliźniona rana Narcyza : dyptyk o nieświadomości i początkach polskiej psychoanalizy” (Universitas, 2018) (wraz z B. Dobroczyńskim) oraz „Historia polskiego szaleństwa” (słowo/ obraz terytoria, 2018), za którą była nominowana do Poznańskiej Nagrody Literackiej. Finalistka Nagrody Naukowej Polityki (2019). 15 kwietnia wychodzi jej nowa książka „Bezmatek” (Wyd. Czarne, 2020).

Wkrótce podamy kolejne terminy.

Powrót