Wycieczka po Politechnice Gdańskiej / spotkanie autorskie

22 stycznia 2020 roku

Wraz z Wydawnictwem słowo/obraz terytoria oraz Politechniką Gdańską, zorganizowaliśmy spotkanie autorskie z prof. Jakubem Szczepańskim, który opowiedział o swojej najnowszej książce pt. Architektura zespołu Politechniki Gdańskiej 1904-2018 oraz zabrał uczestników na wycieczkę po kampusie PG.

„Architektura zespołu Politechniki Gdańskiej 1904-2018” jest pierwszą naukową publikacją poświęconą architekturze kampusu Politechniki Gdańskiej od momentu jego powstania do czasów współczesnych.

Poszczególne budynki zespołu Politechniki Gdańskiej z początku XX wieku i jego historyczny układ jako całość zostały wpisane do wojewódzkiego rejestru zabytków już w 1979 r. Obiekty kampusu reprezentują wszystkie najważniejsze stylistyki architektoniczne XX wieku.

Spotkanie odbyło się 26 czerwca (środa) w Auli Politechniki Gdańskiej (Gmach Główny). W spotkaniu wziął udział także dr Jan Daniluk, dyrektor Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego.

WSTĘP WOLNY. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
Rejestracja na stronie https://bilety.pg.edu.pl
Wstęp na spotkanie możliwy był za okazaniem bezpłatnej wejściówki, w formie drukowanej bądź na ekranie urządzenia mobilnego.

dr hab. inż. arch. Jakub Szczepański, prof. nadzw. PG – profesor nadzwyczajny na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, prodziekanem ds. nauki. Architekt, historyk architektury i konserwator zabytków. Autor, współautor i redaktor licznych tekstów naukowych i popularnonaukowych, w tym m.in. książek: Detale Politechniki Gdańskiej (2018) Kampus Politechniki Gdańskiej (2017).


Dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk


Publikacja współfinansowana przez Politechnikę Gdańską

Powrót
2020