Przedsprzedaż "120 dni Kultury"
Premiera „120 dni Kultury” przypada 30 marca 2022 roku, jednak już dziś ogłaszamy przedsprzedaż tytułu. Przedsprzedaży towarzyszy promocja na tytuły z serii Biblioteka Mnemosyne.
Premiera „120 dni Kultury” przypada 30 marca 2022 roku, jednak już dziś ogłaszamy przedsprzedaż tytułu. Przedsprzedaży towarzyszy promocja na tytuły z serii Biblioteka Mnemosyne.
Proponujemy weekendową promocję na tytuły wydane przez FTK. Do promocji trafiło niemal 100 tytułów o bardzo zróżnicowanej tematyce.
Zapraszamy na spotkanie z autorką wspomnieniowej opowieści „Ksiądz Kaingba, mój dziadek” w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie.
Zapraszamy na spotkanie promocyjne wokół publikacji „Fracht. Dziesięć najcenniejszych obiektów w zbiorach Biblioteki Gdańskiej”
W imieniu Fundacji Terytoria Książki, wydawnictwa słowo/obraz terytoria oraz Instytutu Kultury Miejskiej, zapraszamy na spotkanie z tłumaczem serii Danzig w Gdańsku dr Januszem Mosakowskim. Rozmowa poświęcona będzie książce Reportaże z wolnego miasta, a poprowadzi je dr Jan Daniluk.
Gratulujemy Łukaszowi Bugalskiemu, który otrzymał wyróżnienie Komitetu Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk w konkursie o Nagrodę imienia Marka Witruwiusza za monografię „Planty, promenady, ringi” wydaną przez Fundację Terytoria Książki.
W imieniu Fundacji Terytoria Książki, wydawnictwa słowo/obraz terytoria oraz Muzeum Gdańska, zapraszamy na spotkanie z Anna Krüger. Rozmowa poświęcona będzie książce „Cmentarze przy Wielkiej Alei w Gdańsku 1867 – 1945”. Spotkanie poprowadzi Klaudiusz Grabowski.
Kiedy i gdzie?
15 lipca 2021 r. (czwartek) , godz. 17:00.
Filia Gdańska (Filia WiMBP), ul. Mariacka 42 w Gdańsku.
Spotkanie odbędzie się na świeżym powietrzu (przedproże).
Wstęp wolny.
Na liście 100 wybitnych młodych naukowców roku, ogłoszonej przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej, znalazła się Anna Dżabagina, autorka książki „Kalkowska. Biogeografia”, wydanej przez Fundację Terytoria Książki.
Numer 16, poświęcony biografiom Brunona Schulza (tym istniejącym i tym dopiero pomyślanym), można już czytać bezpłatnie w wersji elektronicznej. W środku: